Бяла отново шампион в женското хандбално първенство

Бяла се наложи над гостуващия Етър 64 с 44:34 (24:13) и спечели с 2:1 победи финалната серия в женското хандбално първенство.

Така момчетата на Виктория Жосан защитиха титлата си от миналата година и заслужиха златните отличия за втори път в клубната история.

Домакините показаха отлична ефективност в атака и се възползваха максимално от грешките на съперника. Бяла започна силно и поведе с 6:2, а в последствие след серия от шест безответни попадения дръпна с 18:8 в 22-ата минута.

Домакините окончателно предрешиха мача, след като стигнаха до 30:16 десетина минути след почивката, да края срещата се доиграваше.

Христина Бабий реализира 12 гола за победителките, 10 попадения добави Кристина Касабова.

За великотърновки с 13 гола се отличи Мария Спиридонова, а със 7 завърши Данислава Петрова.

С победата днес Бяла взе реванш за загубения от Етър през март финал на турнира за националната купа и не позволи на „виолетовите“ да запишат „дубъл“ през този сезон.